Posjeti Jasku!

Otkrijte čari Plešivice na jedinstvenom Festivalu pjenušaca i jagoda

Otkrijte čari Plešivice na jedinstvenom Festivalu pjenušaca i jagoda


Svu svoju raskoš Plešivica ponosno predstavlja na Festivalu pjenušaca i jagoda, čije će se šesto izdanje održati u subotu i nedjelju, 24. i 25. svibnja.

Ovaj zeleni raj za ljubitelje prirode, vina i uživanja skriva se nadomak Zagreba, samo pola sata vožnje od gradske vreve. Kao najmanja, ali iznimno perspektivna vinska regija, Plešivica hrabro nameće nove trendove i prednjači kvalitetom svojih vina i pjenušaca, zahvaljujući strasti, smjelosti i predanosti lokalnih vinara.

Tih dana cijela Plešivica diše kao jedno – vinari otvaraju vrata svojih vinarija i dvorišta, dijeleći s posjetiteljima plodove svog rada, ljubavi prema vinu i kraju iz kojeg dolaze. Ove godine predstavit će se trinaest vinarija: R. Braje, Dobra berba, Ž.Gregorić, Ivančić winery, Ivančić Griffin, Jagunić, Kolarić Coletti, Korak, Kurtalj, Sirovica, Šember, Tomac & Bajda te K. Režek. Festivalu se od samog početka pridružuje i Hotel Princess, gdje vas također očekuju vrhunski plešivički pjenušci.

Uz čašu svježeg i elegantnog pjenušca savršeno se slažu i domaće jagode – kraljice proljetnog stola. One stižu od članova Udruge proizvođača jagoda Zagrebačke županije "Jagodni prsten", a posjetitelji će moći svratiti i do OPG-a Damira Gregorića, gdje jagode uspijevaju s puno ljubavi i poštovanja prema zemlji.

Posebno iznenađenje ovogodišnjeg Festivala je sudjelovanje akademske kiparice Marine Stoponje koja će na svom plešivičkom imanju otvoriti vrata svim zaljubljenicima u umjetnost, a tamo ćete vidjeti skulpturu jagode, posjetiti pop – up store njezinih umjetnina, uživati u sladoledu od jagoda i pjenušca, ali i sami dobiti priliku slikati svoju inspiraciju iz prirode koja vas okružuje.

I ove godine organiziran je prijevoz OLD JACK za sve sudionike, uz poseban kružni prijevoz po Plešivici, što dodatno olakšava istraživanje svih vinskih i umjetničkih lokacija.

Dodajte tome bogat glazbeni program, raznoliku gastro ponudu, degustacije i organizirani prijevoz – i jasno je zašto se ovaj Festival ne propušta!
Festival organizira Turistička zajednica grada Jastrebarskog, uz podršku Grada Jastrebarskog te u suradnji sa sudionicima – vinarima.
Dođite, nazdravite proljeću i uživajte u čarima Plešivice i pjenušcima koji pričaju najljepše priče!

Nazad

Panoramska šetnja

Kamere uživo

Vrijeme u Jaski

  • 7°C
  • Vj. 1km/h
  • Vl. 82%
Prognoza za 6 dana

Pošaljite E-razglednicu iz Jastrebarskog

Instagram Facebook

Pratite nas i na društvenim mrežama!