Turističkoj zajednici grada Jastrebarskog odobreno je sudjelovanje na kontakt seminaru „Networking Vocational Education and Business: A Contact Making Seminar for Erasmus+" organiziranom od strane Agencije za mobilnost i programe EU.
Seminar će se održati u Dubrovniku u razdoblju od 13. do 15. listopada 2015. godine.
Svrha ovog seminara je poboljšati suradnju između poslovnog i obrazovnog svijeta, omogućiti povezivanje organizacija koje dolaze iz svijeta rada i onih iz obrazovnog sustava s krajnjim ciljem osmišljavanja Erasmus+ projekata mobilnosti i projekata partnerstava u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.
Na seminaru će biti 50 sudionika iz cijele Europe, a radni jezik će biti engleski.
Kontakt seminari su dobro mjesto za ostvarivanje suradnje na nekim budućim projektima te razmjenu iskustava na već provedenim projektima.
Dobar primjer toga je kontakt seminar održan 2012.g. u Poljskoj gdje je TZGJ ostvarila suradnju na projektima „Usavršavanjem marketinških vještina do povećanja dolazaka i noćenja na području Jastrebarskog“ (namijenjen vlasnicima smještajnih objekata i OPG-a te ostalim subjektima u turizmu) te W.I.N.E.: Wine In Northeastern Europe: improving winegrower`s marketing skills in the field of wine tourism (namijenjen vinarima)
Nazad